cz sk pl

Služby – Podlahy

POKLADANIE DREVENÝCH PODLÁH A PANELOV

Naša spoločnosť sa zaoberá komplexným pokladaním podlahových panelov, drevených podláh a parkiet. Okrem toho zabezpečujeme potrebné materiály na vykonávanie služby bez fakturovania akýchkoľvek ďalších nákladov, ktoré sú s ňou spojené. Máme bohaté skúsenosti s rýchlou a efektívnou realizáciou konkrétnych prác.

POKLADANIE PARKIET

Parkety predstavujú stavebný materiál vyrobený z dreva, ktorým sa dokončujú podlahy vo vnútri budov. Zvyčajne sa vyrábajú z obdĺžnikových palíc, ktoré vytvárajú opakujúci sa vzor. Pokladanie parkiet spočíva v spájaní jednotlivých prvkov (pero a drážka) a ich pripevnení k podkladu. Najobľúbenejšie európske dreviny na výrobu parkiet sú: dub, jaseň, buk, javor, čerešňa a hrab. Na druhej strane k najobľúbenejším exotickým drevinám na výrobu parkiet patria: merbau, doussie, teak, irocco a jatoba.

BEZPRAŠNÉ BRÚSENIE PARKIET

Brúsenie parkiet je metódou na predĺženie životnosti parkiet. Spočíva v mechanickom odstránení predchádzajúcich lakov a náterov a zvyčajne tiež malej vrstvy dreva.
Brúsenie je fáza, ktorú by sme mali mať na pamäti pri každej renovácii drevenej podlahy, a tiež pri obnovovaní vzhľadu parkiet náterom alebo lakom. Tento zákrok sa zvyčajne vykonáva raz za niekoľko rokov či raz za desaťročie. Jeho účinkom je zlepšenie vzhľadu parkiet, ako aj predĺženie životnosti.

Zabezpečujeme bezprašné brúsenie, čo znamená, že máme moderné brúsky vybavené absorbérmi prachu. Práca s takýmito zariadeniami umožňuje výrazne znížiť množstvo prachu a nečistôt.

LAKOVANIE A OLEJOVANIE

Lakovanie a olejovanie parkiet sú dva alternatívne spôsoby ochrany drevenej podlahy. Výber jedného z nich by mal závisieť od spôsobu používania miestnosti a podmienok v nej prevládajúcich.

Lakovanie je oveľa bežnejšie – je možné ho vykonať na akomkoľvek druhu dreva a funguje dobre aj v často používaných miestnostiach. Lakovanie umožňuje získať iný estetický efekt – je možné vytvoriť povrchovú úpravu s vysokým leskom, ale môže byť tiež satinovaná alebo matná.

Olejovanie zaisťuje vynikajúcu ochranu dreva a poskytuje veľmi prirodzený efekt. Na rozdiel od laku olej nevytvára umelú vrchnú vrstvu, ale preniká do materiálu a chráni ho „zvnútra“ (zabezpečuje hĺbkovú impregnáciu). Olejovanie podlahy zvýrazňuje systém štruktúry dreva, zdôrazňuje prirodzenú krásu drevenej podlahy a vytvára matný povrch. Drevo si zachováva svoju textúru. Olejované podlahy sú antistatické, čo znamená, že nepriťahujú prach. V prípade ich lokálneho poškodenia stačí znehodnotené miesto zabrúsiť a znovu natrieť olejom.

RENOVÁCIA SCHODOV

Mnohoročné používanie schodov má vplyv na ich vzhľad a bezpečnosť. Renovácia schodov je spôsob, ako osviežiť celý interiér. Naša spoločnosť poskytuje túto službu už roky.

Ponúkame poradenstvo a renováciu schodov na najvyššej úrovni. Na základe našich skúseností vyrábame schody a zábradlia z domáceho a exotického dreva. Ochotne poradíme alebo použijeme materiály poskytnuté zo strany zákazníka.

MERANIE VLHKOSTI PODKLADU

Meranie obsahu vlhkosti v podklade, dreve a vzduchu je pri činnostiach našej spoločnosti štandardom. Merania sa uskutočňujú vždy pred položením podlahy u zákazníka.

Nami používané a vlastnené nástroje patria k najlepším a najpresnejším na trhu. Vďaka tomu dokážeme presne posúdiť podmienky a prispôsobiť techniku kladenia podlahy špecifikám miestnosti.

Ako meriame vlhkosť podkladu?
Norma umožňuje pokládku parkiet, keď vlhkosť vzduchu v miestnosti nie je vyššia než 60 % a vlhkosť betónového podkladu nepresahuje podľa metódy CM 2 %. Úvodné meranie sa vykonáva pomocou prístroja nazývaného hustomer. Po kontakte so zemou odčítame výsledok na obrazovke hustomeru. Miesta, kde sa obsah vlhkosti v podklade blíži k prípustnej hranici, sa zreteľne označia.

Na označených miestach naši zamestnanci odoberú vzorky materiálov s hmotnosťou 50 g na účely ďalších podrobných meraní metódou CM. Po navážení správneho množstva materiálu sa odlúpnutá vzorka podkladu vloží do špeciálnej nádoby s tromi kovovými guľami a ampulkou karbidu. Nádoba sa tesne uzavrie vekom vybaveným manometrom. Potom energickým potrasením nádoby rozbijeme sklenenú ampulku karbidu, ktorá pri kontakte s podlahou s príslušnou vlhkosťou vytvára určitý tlak. Výsledok merania ukazuje ručička manometra. Obsah vlhkosti nesmie prekročiť 2 %. Ak nepresahuje normu, môžeme sa pustiť do ďalších prác.

Kontakt

Salon Drzwi i Podłóg EMA
ul. Grażyńskiego 10B
43-300 Bielsko-Biała

DVERE: tel. +48 795 173 798
PODLAHY: tel. +48 608 506 063

Napíšte nám a my vás budeme kontaktovať: